Giełda Samochodowa
 Powrót
Szukaj w publicystyce:    Zaawansowane 
Prezentacje
Do codziennego użytku
Kobieta za kierownicą: Peugeot 206 1.4 16V
Joanna Jusianiecautor: Joanna Jusianiec
zdjęcia: Przemysław Dziendziela
Giełda Samochodowa, nr 25/2004 (884)
z dnia: 30 marca 2004 roku
 
W kufrze "dwieścieszóstki" zmieszczą się większe zakupy, ale na wakacyjne bagaże nie ma tu już miejsca
W kufrze "dwieścieszóstki" zmieszczą się większe zakupy, ale na wakacyjne bagaże nie ma tu już miejsca

Nieduży, trzydrzwiowy, o łagodnych liniach samochód wydaje się być typowo kobiecym autem. W kabinie przes-trzeni nie jest zbyt dużo, ale na przednich siedzeniach podróżuje się dość wygodnie.

Reflektory w kształcie kocich oczu w połączeniu z mocno wysuniętą do przodu przednią szybą nadają sylwetce "dwieścieszóstki" dynamicznego, nieco nawet drapieżnego wyglądu. Tył samochodu prezentuje się równie ciekawie. Nieduży, lekko wysunięty daszek nad szybą, w którym umieszczono dodatkowe światło stopu świetnie koresponduje z osłonką nad tablicą rejestracyjną. A obniżone wizualnie zawieszenie auta dodaje mu sportowych akcentów.

Miejsca w kabinie nie jest zbyt dużo, ale urządzona jest funkcjonalnie. Fotel kierowcy ma dobre trzymanie boczne i można go regulować w dwóch płaszczyznach. Kierownicę ustawić można na żądanej wysokości, co pozwala osobie prowadzącej samochód na przyjęcie dogodnej pozycji. Przyciski i przełączniki umieszczono w takiej odległości od kierowcy, że nie ma problemu z ich obsługą. Trochę za wysoko i za daleko znajduje się jedynie włącznik świateł awaryjnych. W nietypowym miejscu znajdują się też przyciski do regulacji lusterek i otwierania okien - pomiędzy przednimi siedzeniami. Dźwignia zmiany biegów pracuje płynnie, a ponieważ na poszczególnych biegach jechać można w szerokim zakresie obrotów silnika, nie trzeba ich często zmieniać.

Wskaźniki prędkościomierza i obrotomierza, temperatury silnika i ilości paliwa w baku znajdują się tuż za kierownicą, a na środku deski rozdzielczej, w jej górnej części umieszczono zegar, który widzą pasażerowie ze wszystkich miejsc.

Schowków w tym aucie jest wystarczająco. Duża, oświetlona, zamykana skrytka znajduje się przed pasażerem zajmującym miejsce obok kierowcy. Po wewnętrznej stronie jej drzwiczek są specjalne zagłębienia na kubeczek, okulary, długopis. W środku natomiast umieszczono zmieniarkę płyt CD, która niestety zabiera trochę miejsca. Pojemne kieszenie znajdują się na drzwiach (zmieści się w nich np. butelka z napojem), kolejne są na oparciach przednich foteli.

Zajęcie miejsc na tylnej kanapie ułatwiają automatycznie przesuwane przednie fotele. Jednak mimo to umieszczenie z tyłu fotelika dziecięcego nie jest proste. Nie będą tu też wygodnie podróżować dorosłe osoby, gdyż miejsca na nogi jest trochę za mało.

Kufer w tym miejskim samochodzie jest nieduży. Nie zmieszczą się w nim wakacyjne bagaże czteroosobowej rodziny, miejsca w nim wystarczy co najwyżej na nieco większe zakupy. Udogodnieniem jest elastyczna siatka zamontowana w środku bagażnika, do której można wrzucić mniejsze przedmioty, chroniąc je przed przemieszczaniem się podczas jazdy.

Niedużą "dwieścieszóstkę" prowadzi się lekko. Samochód ma dobre przyspieszenie, po naciśnięciu pedału gazu od razu czuje się, jak auto nabiera prędkości. Ze względu na niewielkie rozmiary i dobrą widoczność we wszystkie strony manewry na parkingu nie sprawiają kłopotów.

Auto jest typowym pojazdem miejskim, wygodnym w użytkowaniu na co dzień. Jednak na dłuższe trasy, w które chcielibyśmy wybrać się z rodziną, może okazać się nieco za mały.


zaletywady
1. Atrakcyjna sylwetka.1. Mały bagażnik.
2. Funkcjonalnie urządzona kabina.2. Niezbyt dużo miejsca z tyłu.

PowrótWersja do drukuZapisz artykułWyślij artykuł znajomemu

REKLAMA